Merhaba,

İsmim Engin Toprak, orta yaşlarda ama genç bir blog yazarıyım. Blog yazılarımı fırsat buldukça ve gerçekten paylaşılmaya değer gördüğüm şeyler üzerine yazmaya çalışıyorum. Sırf blog yazmak için bir şeyler karalamak tarzım değil yani… O yüzden günlük takip etmenize gerek de yok diyebilirim…

Konyalıyım, Konya’dayım, arama motoru optimizasyonu üzerine uzun yıllardır ar-ge çalışmaları yapıyorum. Kendi çapımda başarılarım da mevcut, eş dostun işini de görüyoruz. SEO & SEM alanında uzmanları zorlarım desem yalan olmaz her halde, zamanında bu alanda fazlasıyla beyin fırtınası yaptığımdan bir yerlerinden bulaştık bizde işte… Uzun hikaye… Fırsat buldukça yine bu alanda çeşitli çalışmalarda bulunuyorum.

Özel sektörde üretim-imalat üzerine çalışıyorum. Üretmek benim için her zaman mutluluk verici bir duygu olmuştur. Bir şeyler üretmek ve ürettiğimiz şeylerin insanlar tarafından kullanılması güzel bir duygu. Peygamber Efendimiz S.A.V’in hadis-i şerifte buyurduğu üzere “İnsanların en hayırlısı, insanlara en faydalı olanıdır.”

Fırsat buldukça edindiğim tecrübeleri, hayata bakış açımı, acı tatlı hatıralarımı bloğumda paylaşmaya çalışıyorum…