İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

WordPress Yazı Silememe Sorunu

Son güncelleme tarihi 11/05/2023

Bu yazımda zaman zaman wordpress kullanıcılarının karşılaşabileceği sorunlardan birisi olan “wordpress yazı silememe” veya “wordpress bu sayfaya erişime izin verilmiyor” sorunu anlatacağım. Özellikle Türkçe kaynak noktasında çok fazla bir sonuç elde edilememesinden dolayı açıklama ihtiyacı hissettim.

WordPress yönetim panelinde yazı, sayfa silmek istediğinizde bu sorunla karşılaşır iseniz kullanıcı yetkinizin buna izin vermemesinden kaynaklandığını bilmenizi isterim.  Sonradan yüklenen eklentiler bu probleme sebebiyet verse de zaman zaman güncelleme kaynaklı sebeplerle de bu sorun oluşabiliyor.

Çözüm: Yapmanız gereken wordpress eklentiler bölümünden “PublishPress Capabilities” eklentisini yükleyerek ayarlar bölümünden yetkileri güncellemek, bu kadar.

Dilerseniz wordpress eklentiler bölümünden indirebilirsiniz:

Bu çözüm yolunu denemeden önce ön bellek temizleme, kullanıcı yetkilerini kontrol etme, son yüklediğiniz eklentileri pasif hale getirerek sorunun bunlardan kaynaklanmadığına emin olmanızı öneririm.

Sizin için faydalı bir yazı olduysa yorum yazmayı ve daha sonra sitemizi tekrar ziyaret etmeyi unutmayın. Şimdilik bu kadar bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir