İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Trendyolda Ürün Satmak – Pazaryerlerine Giriş

Ülkemizde faaliyet gösteren pazar sitelerinden biri ve en popüleri olan Trendyol, satıcılar için oldukça verimli bir pazar yeridir. Burada, yani trendyolda ürün satmak isteyenler için neler yapmaları gerektiği hususunda notlar paylaşarak bilgi edinmelerine yardımcı olacağım. Sözü fazla uzatmadan kısa ve öz bir şekilde neler yapmamız gerektiği hususlarına bir göz atalım.

Trendyol’da Nasıl Ürün Satılır

İlk olarak trendyol da ürün satmak için mutlaka ticari bir ünvana veya şahıs firmasına sahip olmanız gerekmektedir. İlk basamak olan bu aşamada vergi mükellefliğiniz yok ise malesef trendyol da satış yapma şansınız bulunmuyor. Bu sebeple eğer internet üzerinden ve pazaryerlerinden satış yapacaksanız mutlaka vergi kaydınızın açılması gerekiyor. Bunun için bir muhasebeci veya mali müşavire giderek masraflar ve diğer detaylar için bilgi alabilirsiniz. Çünkü pazar yeri mağaza başvurusu esnasında sizden vergi mükellefliğinize ait bir takım resmi belgeleri ve sözleşmeyi onaylamanız istenecektir.

Eğer vergi mükellefi iseniz ilk olarak trendyol satıcı başvuru formunu doldurarak işe başlayabilirsiniz. Trendyol satıcı başvuru formunu doldurmak için buraya tıklayabilirsiniz.

trendyolda ürün satmak için satıcı başvuru formu
trendyolda ürün satmak için satıcı başvuru formu

Trendyol satıcı başvuru formunu doldurduktan sonra sizden açmak istediğiniz mağazanız için birtakım resmi belgeler (vergi levhası, imza sirküsü, pazaryeri sözleşmesi vs. gibi) istenecek bunların panel üzerinden veya eposta üzerinden iletmeniz istenecektir. Bu işlemleri de gerçekleştirdikten sonra evraklarınız kontrol edilerek sözleşmeniz onaylanacak ve mağazanız açılacaktır.

Hemen belirtmek gerekiyor ki internet üzerinden satışı kanunen yasak olan ürünlerin pazarlanması, tanıtılması veya satılmasına kesinlikle izin verilmemektedir. Eğer bu tarz bir ürününüz var ise boşuna enerjinizi tüketmemenizi öneririm.

Trendyolda Hangi Ürünleri Satmalıyım

Bu hususta belirleyici olan sizin faaliyet gösterdiğiniz ürün veya ürünlerin kategorisidir. Size düşen ise trendyol üzerinde sizin elinizde bulunan mevcut ürünlerinize yönelik yapacağınız detaylı araştırmadır. Sağlam bir araştırma ve analiz ile ilk aşamada birkaç ürün tespit ederek bu ürünlerin satışa açılmasını sağlamanız gerekmektedir.

Nasıl araştırma yapabileceğinizi kısaca söylemek gerekirse; en basitinden satacağınız ürün kategorisine giriniz veya ürünü arama yaparak bulunuz. Sonrasında ürün hakkında satıcıların yorumlarını, değerlendirmelerini vb. konuları inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. Sonrası ise tamamen size kalmış bir olaydır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.