İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ücretsiz Backlink Siteleri – 2021

Pek çok kez özellikle yeni araştırma yapan kullanıcıların sorguladığı ücretsiz backlink siteleri bu yazımın başlığı olacak. Arama motorlarında kalıcı sıralamalar elde edebilmek için kaliteli referans linklere ihtiyaç vardır. Bu noktada referans linklerin doğal ve uzun vadeli olması önemlidir. Zira kısa süre sonra silinen linkler sitenizde veya anahtar kelimelerinizde bulunduğunuz mevcut sıralamada dalgalanmalara sebep olabilir.

Bu yazımızda internet siteleri için vazgeçilmez olan referans link veya popüler adıyla backlink adreslerini paylaşarak bunlarla ilgili çeşitli detaylar paylaşacağım. Zaman içerisinde de bu konu altında güncelleyerek siz değerli ziyaretçilerim için sürekli ziyaret edilebilecek bir kaynak oluşturmayı amaçlıyorum. Dilerseniz şimdiden siteyi sık kullanılan backlink kaynaklarınız arasına ekleyebilirsiniz. Böylece hem güncel backlink kaynaklarından haberdar olabilir hem de gelişmeleri takip edebilirsiniz. Hadi başlayalım…

Ücretsiz Profil Backlink Alabileceğiniz Siteler

Ücretsiz profil backlink alabileceğiniz siteler genellikle forum veya portal tarzındaki web sitelerdir. Bu siteler genellikle ziyaretçi trafiği oldukça iyi olan ve günlük onlarca hatta yüzlerce konunun açılıp aynı zamanda tartışıldığı yerdir. Yani sürekli günceldir. Tavsiyem bu tarz sitelere üye olurken amacınız sadece profil backlink olmasın çünkü bu siteler aynı zamanda insanların etkileşimde bulunduğu siteler olduğu için ilgili kategorilerinde açılan konulara katılabilir veya konu açabilir, buralardan anahtar kelimelerinize backlink çıkışı sağlayabilirsiniz. Kısaca önce kayıt olsun ve bir müddet sitede vakit geçirin, konulara katılın, bilginizi paylaşın sonrasında da fırsatları değerlendirerek kendi siteniz için de küçük ama devamlı çalışmalar yürütün. Aksi taktirde kayıt olur olmaz her yeri link bahçesine çevirirseniz muhtemelen moderatör gelip sizi kapının önüne koyacaktır.

Hem forumda konulara katıldığım hem de size önerdiğim gibi çalışmalar yaptığım Türkiye’nin önde gelen forumlarını aşağıdaki listede bulabilirsiniz. Zaman içerisinde D.A ve P.A değerlerinde değişiklikler görebilirsiniz. Bu nedenle MOZ eklentisiyle küçük bir kontrol yapmakta fayda var.

UrlD.AP.A
forum.donanimhaber.com.tr6854
forum.shiftdelete.net6531
forum.ubuntu-tr.net3834
wmaraci.com/forum3530
r10.net4828
forum.opencart-tr.com1736
Hazırlanıyor…

Ücretsiz Backlink Alabileceğiniz Sosyal Medya Siteleri

Sosyal medya siteleri hiç şüphesiz arama motorları nezdinde kıymetli siteler sıralamasında önlerde yer alıyor. Bu platformlardan gelen düzenli link sinyalleri arama motoru örümceklerine pozitif yönde bir katkının olduğu bilgisini ileterek sosyal link dağılımınıza katkıda bulunuyor. O yüzden sosyal medya platformlarını doğru ve sürekli olarak kullanarak mutlaka payınıza düşeni alın.

UrlD.AP.A
tr.pinterest.com9480
twitter.com9488
facebook.com9685
yaay.com.tr1528

Ücretsiz Backlink Alabileceğiniz Video Siteleri

Oldukça önemli bir diğer ücretsiz backlink alabileceğiniz sitelerin arasında video siteleri de bulunuyor. Bu sitelere düzenli ve dönüşümlü olarak yükleyeceğiniz videolar ile birlikte açıklama alanlarına ekleyeceğiniz linkler müthiş bir sıçrama kaydetmenizde etkili olacaktır. Eğer bir de popüler videolar çekerek izleyicilerinizi sitenize yönlendirebilirseniz arama motorlarında zirveler sizi bekliyor olacaktır.

UrlD.AP.A
youtube.com100100
vimeo.com9796
dailymotion.com9564
twitch.com9377

Ücretsiz backlink kaynakları olarak görebileceğiniz popüler siteleri yukarıda gördüğünüz gibi faydalanmanız için sizlere sunuyorum. Bu siteler bilindik siteler ancak nasıl kullanacağınızı bilirseniz pastadan payınıza düşeni almanız içten bile değil. Unutmayın kaliteli backlink kıymetli olsa da tek başına yeterli olmayabilir. Kaliteyi sitenize, kullanıcılarınıza, ziyaretçilerinize hissettirin.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.